فروشگاه آنلاین عسل طبیعی اسپی‌کو

 

  آنچه در این مطلب می‌خوانید…

ابر غذای باروری؛ آنچه ژل رویال برای ناباروری انجام می‌دهد

ژل رویال برای ناباروری

یک یا دو سال از اقدام‌ها برای پدر مادر شدن می‌گذرد و نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود! اولین راه حل، مراجعه به مراکز درمان ناباروری و یافتن علت بارور نشدن و چاره‌جویی برای حل این مشکل، به‌ نظر می‌رسد.
ما در این مقاله به شما می‌گوییم قبل از مراجعه به مراکز ناباروری یا در کنار مراجعه به این مراکز، از خواص محصولات کندوی زنبورعسل و به‌ویژه ژل رویال برای ناباروری غافل نشوید.

در حالی‌که چندین «ابرغذای» مختلف وجود دارند که ثابت کرده‌اند در کمک به باروری موجودات بسیار مؤثر هستند، ژل رویال به احتمال زیاد صدرنشین آن‌هاست. این ماده شامل طیف گسترده‌ای از مواد مغذی بوده از این رو برای سلامتی و عملکرد مناسب بدن ضروری است؛ اگر نحوه مصرف ژل رویال را بدانید.

ایده استفاده از ژل رویال برای ناباروری با اطلاع از اینکه ملکه زنبور عسل با تغذیه از آن، قدرت فوق‌العاده‌ای در باروری و تخم‌گذاری دارد، بسیار ملموس و قابل تأمل به نظر می‌رسد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از چگونگی تاثیر ژل رویال برای ناباروری مردان و تاثیر ژل رویال برای ناباروری زنان مطالعه این مقاله را اصلاً از دست ندهید.‌

علت‌های شایع ناباروری در مردان

ناباروری مردان

عوامل استرس‌زای محیطی مختلف مانند استرس گرمایی، سیگار کشیدن، نور، آلودگی هوا، آب و غذا، فلزات سنگین و انقلاب صنعتی، تأثیرات مخربی بر سلامت انسان، باروری و رفاه دارد.(+)

از عمده دلایل ناباروری مردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کاهش تعداد اسپرم
 • کاهش حرکت اسپرم 
 • کاهش هورمون تستسترون و در نتیجه کاهش میل جنسی
 • زود انزالی
 • انسداد مجرای تناسلی
 • بیماری‌هایی مانند واریکوسل

ناباروری یک موقعیت بحران‌زا در زندگی مشترک است و باعث ایجاد استرس و ناامیدی می‌شود، اما خوشبختانه برخی از علل ناباروری مردان قابل درمان هستند.

چگونگی تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان

تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان​

مشخص شده است که ژل رویال به‌طور خاص باعث موارد زیر می‌شود:

 • افزایش تعداد اسپرم‌ها
 • افزایش تحرک‌پذیری اسپرم‌ها
 • افزایش زنده ماندن اسپرم
 • افزایش هورمون تستوسترون
 • افزایش کیفیت و باروری اسپرم‌ها
 • بهبود وضعیت DNA
 • افزایش تستسترون

ژل رویال باعث افزایش نشاط در مردان می‌شود که خبر خوبی برای هر کسی است که با مشکل ناباروری دست‌وپنجه نرم می‌کند. تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان عبارتند از:‌

ژل رویال برای اسپرم:

در تحقیقات انجام شده، مصرف ژل رویال بر تعداد و تحرک اسپرم تأثیر به‌سزایی دارد. به نظر می‌رسد در جاهایی که اسپرم در مایع منی وجود ندارد، کاهش اسپرم در مایع منی و کم‌تحرکی در اسپرم دیده می‌شود، استفاده از ژل رویال در درمان ناباروری بسیار مؤثر بوده و کمک شایانی کرده است.(+)

ژل رویال به‌طور معنی‌داری باعث افزایش تحرک اسپرم، بهبود مورفولوژی و افزایش سطح تستوسترون می‌شود.(+) بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که ژل رویال می‌تواند کیفیت اسپرم را در مردان نابارور بهبود بخشد.

ژل رویال همچنین منبع مهمی از اسید پارا‌آمینو‌بنزوئیک است که با افزایش باروری مرتبط است. این ماده دارای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های بیولوژیکی است که می‌تواند فروکتوز مایع منی، حجم انزال، تعداد خروجی اسپرم و تحرک اسپرم را افزایش دهد.(+) مطالعه‌ای انسانی ثابت کرد که ژل رویال تأثیر مفیدی بر تعداد و تحرک اسپرم دارد و توانایی لقاح سلول‌های نر را بهبود می‌بخشد.(+)

بررسی تأثیر ژل رویال بر پارامترهای اسپرم

طبق تحقیقات انجام شده، تحرک اسپرم گاومیش و قوچ به‌طور قابل توجهی با مصرف ژل رویال افزایش یافت.
 این افزایش تحرک اسپرم می‌تواند به دلیل تأثیر ترکیبات شیمیایی اسیدهای آمینه و ظرفیت بالای آنتی‌اکسیدانی ژل رویال باشد.

علاوه‌بر این، ژل رویال غنی از کلسیم و روی است که تحرک اسپرم را تقویت می‌کنند.

افزایش سطح تستوسترون نیز در تحرک اسپرم نقش دارد. همچنین، ژل رویال باعث افزایش تولید مایع منی می‌شود که نقش مهمی در تحرک و زنده ماندن اسپرم ایفا می‌کند.(+)

در مطالعه‌ای مشخص شد تنها پس از یک ماه تغذیه ژل رویال، تعداد اسپرم‌زایی و تحرک اسپرم در موش‌های صحرایی نر به‌طور معنی‌داری افزایش یافت. نتیجه‌گیری شد که «مصرف ژل رویال تأثیر قابل توجهی بر تعداد و تحرک اسپرم دارد.»(+)

 اخیراً مطالعه‌ای نشان داد که زنده ماندن اسپرم با مصرف ژل رویال به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.(+)

 بررسی تأثیر ژل رویال بر ناهنجاری‌های اسپرم در موش صحرایی و تجویز خوراکی ژل رویال به خرگوش نشان داند که این ماده به‌طور قابل توجهی درصد ناهنجاری‌های اسپرم را کاهش می‌دهد.(+)

تأثیر محافظتی ژل رویال بر روی غشای اسپرم می‌تواند به اثرات فیزیولوژیکی اسیدهای آمینه مانند والین، اسید آسپارتیک، ایزولوسین، تیروزین، گلیسین، لیزین، پرولین، سیستئین و لوسین مرتبط باشد. پرولین ساختار غشاء را در برابر شرایط استرس اصلاح می‌کند. ویتامین‌ها (C و E) و 10-هیدروکسی-2-دسنوئیک اسید در ژل رویال اثرات محافظتی بر غشای سلولی دارند. 

تراکم کروماتین یک پارامتر ارزشمند در ارزیابی باروری برای مردان است و تجویز ژل رویال درصد اسپرم‌های دارای ناهنجاری کروماتین را کاهش می‌دهد. 

تجویز ژل رویال منجر به کاهش قابل توجهی در میزان آسیب DNA اسپرم می‌شود.(+)

ژل رویال و اثرات هورمونی

ترکیبات ژل رویال می‌تواند تستوسترون و عملکرد بیضه را بهبود بخشد و در نتیجه مقاومت بیضه را در برابر عوامل استرس‌زا افزایش ‌دهد.
ژل رویال می‌تواند اثرات منفی استروژن اگزوژن بر وضعیت تولید مثل مردان را مهار کند.(+)

هم مردان و هم زنان هورمون استروژن تولید می‌کنند که برای رشد طبیعی و عملکرد سیستم تولیدمثل بسیار مهم هستند. بر اساس گزارش‌ها ژل رویال دارای عملکرد استروژنی است.(+)

افزایش میل جنسی با ژل رویال امکان‌پذیر است زیرا این ماده سرشار از هورمون تستسترون بوده و باروری و استقامت بدنی مردان را افزایش می‌دهد.

ژل رویال برای واریکوسل

واریکوسل شایع‌ترین علت ناباروری مردان در سراسر جهان است. در مردان مبتلا به ناباروری ثانویه، واریکوسل یک علت زمینه‌ای در 45 تا 81 درصد بیماران است.
واریکوسل با کاهش تعداد، تحرک و مورفولوژی اسپرم مرتبط است.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که هیچ اثر مفیدی از ترمیم جراحی واریکوسل بر شانس بارداری زوجین وجود ندارد، ترمیم واریکوسل لزوماً برای همه مردان نابارور مبتلا به واریکوسل توصیه نمی‌شود.(+)
 با توجه به مواردی که از تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان به ویژه اثراتش بر اسپرم گفته شد می‌توان مطمئن بود استفاده از ژل رویال برای واریکوسل مؤثر و مفید است. درمانی که بی‌خطر بوده و نتایج خوبی را در تحقیقات ارائه داده است.

تأثیر ژل رویال برای ناباروری زنان

ژل رویال برای ناباروری زنان

متخصصان نازایی عنوان می‌کنند مزایای ژل رویال از دیدگاه کسی که به بسیاری از زنان کمک کرده است تا حدی از طریق تغییرات رژیم غذایی باردار شوند، منطقی است. زنان برای بارور شدن و باردار شدن نیاز دارند به:

 

 • ویتامین D برای ایمنی قوی
 • روده سالم و عدم وجود باکتری‌های مضر در هر نقطه از بدن (که توسط غذاهای پروبیوتیک تأمین می‌شود)
 • ویتامین B6 برای افزایش سطح پروژسترون
 • اسیدهای آمینه برای تولید هورمون
 • اسیدهای چرب برای رشد تخمک
 • پروتئین برای تعادل هورمونی

و ژل رویال حاوی تمام این عناصر در دوزهای بالا است. این بدان معنا نیست که ژل رویال تنها ماده‌ای است که می‌توانید این مواد مغذی را پیدا کنید، قطعاً نه، اما این یک راه ساده و آسان برای افزایش سطح ویتامین و مواد معدنی، همراه با مصرف پروبیوتیک‌ها، اسیدهای چرب و پروتئین است.(+)

آنچه علم در مورد اثر ژل رویال برای ناباروری زنان می‌گوید

اینکه ژل رویال برای ناباروری زنان مؤثر است یا نه موضوعی است که نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد. 

ابهام در تأثیرات ژل رویال بر عملکردهای تولیدمثلی زنان احتمالاً به دلیل تغییر در دوز، زمان یا روش تجویز و تمایلات جنسی حیوانات آزمایشگاهی اسَت.

زیرا اکثر مطالعات انجام شده در مورد تأثیر ژل رویال برای ناباروری زنان تحقیقات بالینی بر روی حیوانات می‌باشد.

 • تجویز خوراکی ژل رویال در موش‌های ماده بالغ اثرات استروژنی دارد. برای میش‌ها، ژل رویال می‌تواند در بهبود میزان بارداری و بره‌زایی مؤثر باشد.(+)
 • ژل رویال باعث افزایش هورمون‌های تخمدان و رشد فولیکولی می‌شود و در عین حال پارامترهای باروری را در موش‌ها بهبود می‌بخشد.(+)
 • ژل رویال تمایل به تقلید از استروژن انسانی دارد. استروژن برای تشکیل استخوان و چرخه قاعدگی سالم حیاتی است. مصرف ژل رویال برای ناباروری زنان پتانسیل خوبی برای زنانی که برای مدت طولانی از روش‌های جلوگیری از بارداری هورمونی استفاده کردند و عضلات رحمشان ضعیف و پوشش رحمشان نازک است، دارد. 
 • ژل رویال فولیکولوژنز [بلوغ فولیکول‌ها در تخمدان] و هورمون‌های تخمدان را افزایش می‌دهد.(+)
 • ژل رویال دارای فعالیت استروژنی است. هر دو جنس ماده و نر استروژن ترشح می‌کنند که برای سیستم تولیدمثل ضروری است. در زنان، استروژن‌ها نقش کلیدی در تمایز، رشد و عملکرد اندام‌های تولیدمثل دارند. 
 •  ژل رویال باعث رشد فولیکولی و افزایش هورمون‌های تخمدان می‌شود، به همین دلیل می‌تواند به عنوان یک محصول طبیعی برای محرک رشد در حیوانات ماده نابالغ یا نابارور در نظر گرفته شود.(+)
 • علاوه‌بر این تحقیقات نشان داده‌اند که ژل رویال دارای چندین خاصیت ارتقادهنده سلامت از جمله بهبود علائم یائسگی و ناباروری است.(+)

چگونگی مصرف ژل رویال برای ناباروری مردان

یافته‌های تحقیقاتی بیان می‌کند که درمان‌ ژل رویال برای ناباروری مردان بی‌خطر بوده و هیچ عارضه‌ای ندارد. تأثیر درمان با ژل رویال به دوز و غلظت آن بستگی دارد.(+)

در تحقیقی تأثیر ژل رویال خوراکی را بر هورمون‌های جنسی و پارامترهای اسپرم در مردان مطالعه کردند و گزارش شد که کیفیت پارامترهای اسپرم به دوز ژل رویال بستگی دارد.(+)
در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد سطوح و روش‌های افزودن ژل رویال به رژیم غذایی بسیار مهم است، زیرا تأثیرات متعددی بر کیفیت مایع منی، توانایی حفظ حیات اسپرم، تحرک و باروری دارد. تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف روزانه ژل رویال در افزایش سطح تستوسترون در مردان سالم و کم‌تحرک مؤثر است.(+)

براساس تحقیقات، گزارش شده است که تجویز عسل و ژل رویال به صورت داخل واژینال می‌تواند یک روش معقول مؤثر برای درمان ناباروری ناشی از آستنوزواسپرمی (کاهش تحرک پیشرونده اسپرم) باشد.(+)

طبق مطالعه‌ای دیگر مشخص شد در مردان نابارور تحت درمان با ژل رویال بعد از سه ماه تحرک اسپرم و سطح تستوسترون به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت.(+)

براساس یافته‌ها دوز و نحوه مصرف ژل رویال بر میزان عملکرد آن مؤثر است. برای تقویت اسپرم مصرف یک دوز ژل رویال می‌تواند کمک‌کننده باشد. اما به منظور تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان که درگیر مشکلات متعدد جنسی (ناتوانی در نعوظ، آمیزش و زودانزالی) هستند توصیه می‌شود دو بار در روز (ناشتا و قبل از خواب) از ژل رویال استفاده گردد.  

بهتر است تا حصول نتیجه مطلوب، ژل رویال به‌صورت دوره‌ی 40 روز مصرف، 10 روز استراحت، مصرف شود.

تأثیر ژل رویال برای ناباروری مردان با مقابله با عوارض جانبی داروها

ژل رویال به‌عنوان داروی خنثی‌کننده عوارض جانبی مربوط به بارداری برخی از داروها استفاده می‌شود:

 • ژل رویال در بیماران تحت درمان با بلئومایسین می‌تواند از سمی شدن بیضه جلوگیری کند.
 • ژل رویال باعث بهبود نسبی در تمام پارامترهای مربوط به اسپرم در زمان مصرف اکسی‌متولون می‌شود.
 • داروی پرگابالین باعث کاهش معنی‌داری در تعداد اسپرم می‌شود. با مصرف ژل رویال به عنوان مکمل در زمان مصرف این دارو زنده ماندن اسپرم، درصد تحرک و ناهنجاری اسپرم، سطوح سرمی FSH، LH و تستوسترون بهبود می‌یابد.

قیمت ژل رویال برای ناباروری

قیمت ژل رویال

ژل رویال وقتی اثر دارد که باکیفیت باشد و برخلاف عسل نمی‌توان از هیچ روشی برای تشخیص کیفیت و اصالت ژل رویال استفاده کرد. بنابراین تنها راه اطمینان این است که از فروشنده متخصص و متعهد و معتبر خرید کنید.

اینکه قیمت ژل رویال برای ناباروری چقدر است را می‌توانید  در مقاله «قیمت ژل رویال چقدر است؟» بخوانید. شما می‌توانید این محصول ارزشمند را با خیال راحت در بسته‌بندی‌های ۱۰، ۳۰ یا ۵۰ گرمی از اسپی‌کو تهیه نمایید.

اینکه ژل رویال اصل و باکیفیت را تهیه کنید یک طرف قضیه است و طرف دیگر آن روش نگهداری از ژل رویال است که بر کیفیت و خواصش تأثیر می‌گذارد. «تمام آنچه که باید درباره روش نگهداری ژل رویال در خانه بدانید» به شما کمک می‌کند اطلاعات لازم را در این زمینه به دست بیاورید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
سبد خرید بستن